mubu.cz
Můj profil        Vyhledávání
HLAVNÍ STRÁNKAZPRÁVYKULTURAZVÍŘATA

Zemřel Charlie Watts, bubeníkovi populárních The Rolling Stones bylo 80 let

Autor: Martin Bárta
TwitterFacebook
24. 8. 2021, 19:25
Martin Bárta

The Rolling Stones přišli o dlouholetého člena své kapely Charlie Watts. Ten podle oznámení kapely zemřel v obklopení své rodiny v londýnské nemocnici ve věku 80 let.


Ve věku 80 let dnes zemřel bubeník světově proslulé kapely The Rolling Stones Charlie Watts. Právě ten podle mnoha názorů stojí za širokým úspěchem kapely. Podle prohlášení zemřel Watts v londýnské nemocnici obklopen svou rodinou.

Jen před několika týdny přitom skupina oznámila, že se Watts nezúčastní turné po USA, kvůli zotavování se z blíže nespecifikované lékařské procedury. Bubeník se už v roce 2004 léčil s rakovinou.

Charlie Watts se stal členem skupiny už v roce 1963, kdy se připojil k Micku Jaggerovi, Keithu Richardsovi a Brianovi Jonesovi v jejich začínající kapele. Ta už za dobu svého fungování několikrát navštívila i Prahu, přičemž její první koncert v roce 1990 byl vnímán i jako potvrzení pádu komunistického režimu v Československu. Účast na koncertě se odhadovala na 100 tisíc návštěvníků a nechyběl mezi nimi ani tehdejší prezident Václav Havel, který byl velkým příznivcem hudby této britské rockové formace.


Štítky: Kultura, The Rolling Stones, Rocková hudba
Autor: Martin Bárta, Zdroj: BBC


  Diskuze (0 příspěvků)


Témata
EnergoZrouti.cz - zprávy, které hýbou světem