mubu.cz
Můj profil        Vyhledávání
HLAVNÍ STRÁNKAZPRÁVYKULTURAZVÍŘATA

Zapomeňte na starosti a dopřejte si krásný víkend na Moravě

Autor: Markéta Bártová
TwitterFacebook
25. 8. 2021, 14:43
Markéta Bártová

Léto sice pomalu končí, ale to zajisté neznamená, že si nemůžete dopřát krásný víkend třeba na Moravě. Spousta nádherných míst, která stojí za to navštívit. Tipů na výlety, ať už za slunečného či deštivého počasí je opravdu nespočet.

Morava
Morava
Foto: Mikael Root /Pexels

Čím dál více lidí upřednostňuje kratší dovolené v podobě prodloužených, relaxačních víkendů. Bezesporu je určitě dobré vyčistit si hlavu v jiném prostředí a načerpat tak novou energii do další práce. Z velké části tomuto trendu přispěla i koronavirová opatření, díky kterým se spousta lidí rozhodla nejezdit mimo Českou republiku.

Víno, kam se podíváš

Mezi nejoblíbenější místa na Moravě rozhodně patří vinařské oblasti a nejen pro to, že by každý byl milovníkem vína. Samotná krajina, atmosféra vinařských stezek, které můžete projít či projet na kole vás jednoduše okouzlí. Najdete tu totiž spoustu cyklotras vedoucí přes sady a vinice.

Rozhodně byste neměli minout oblíbenou Pálavu, protože ta je krásná po celý rok. V blízkosti Pálavy můžete vyrazit na Děvín, zříceninu hradu Děvičky, Dianin chrám, Stezku nad Vinohrady či na hrad a zámek Dolní Kounice. Jižní Morava v okolí Pálavy nabízí opravdu hodně zajímavých a krásných míst, která stojí za návštěvu.

Pokud vás odrazuje již chladnější počasí, některé z vás by mohla potěšit skutečnost, že je právě sezóna burčáku. A pro ty, kteří zrovna nemusejí burčák, můžou navštívit dožínky.


Štítky: Morava, Cestování, Výlety
Autor: Markéta Bártová, Zdroj: RED


  Diskuze (0 příspěvků)


Témata
EnergoZrouti.cz - zprávy, které hýbou světem