mubu.cz
Můj profil        Vyhledávání
HLAVNÍ STRÁNKAZPRÁVYKULTURAZVÍŘATA

Za testy na covid-19 zatím ušetříme, vláda rozhodla o zachování testů zdarma

Autor: Markéta Bártová
TwitterFacebook
24. 8. 2021, 15:36
Markéta Bártová

Na jednání v pondělí 23. srpna vláda Andreje Babiše rozhodla o zachování testů na covid-19 zdarma pro všechny pojištěnce. Preventivní antigenní či PCR testy na onemocnění covid-19 tedy budou i nadále hrazeny ze zdravotního pojištění.

Antigenní test na koronavirus
Antigenní test na koronavirus
Foto: Designmodul /Pixabay

Díky rozhodnutí vlády Andreje Babiše budou i nadále preventivní testy zdarma pro lidi starší 18 let. Původně bylo plánováno zrušení úhrad testů k 1. září, ale kvůli zhoršující se situaci ve světě, budou hrazeny i nadále.

Jeden antigenní test týdně a dva PCR testy měsíčně

Vláda rozhodla o zachování preventivních testů na covid-19 zdarma, které tak budou i nadále hrazeny ze zdravotního pojištění. Každý, kdo je pojištěný tak bude mít k dispozici jeden antigenní test týdně a dva PCR testy měsíčně.

Původní mimořádné opatření, které mělo platit od 1. září, počítalo s testy zdarma pouze pro osoby mladší 18 let, ty s nedokončeným očkováním a osoby, které se očkovat nemohou ze zdravotních důvodů.

Od 1. září se také mění podmínky vstupu do provozoven a služeb, kde budete muset doložit PCR test (7 dní před vstupem), antigenní test (72 hodin před vstupem), být naočkovaní (mít 14 dnů po kompletním očkování) či spadat do ochranné lhůty po prodělané nemoci covid-19 (v posledních 180 dnech).


Štítky: Koronavirus, Covid19, Testy
Autor: Markéta Bártová, Zdroj: Ministerstvo zdravotnictví České republiky


  Diskuze (0 příspěvků)


Témata
EnergoZrouti.cz - zprávy, které hýbou světem