mubu.cz
Můj profil        Vyhledávání
HLAVNÍ STRÁNKAZPRÁVYKULTURAZVÍŘATA

Ve Varech se nedodržovala hygienická opatření kvůli covidu, organizátoři se za problémy omluvili

Autor: Martin Bárta
TwitterFacebook
22. 8. 2021, 18:33
Martin Bárta

Karlovarský filmový festival řeší problémy s neukázněnými návštěvníky. Část z nich nenosí ochranu dýchacích cest. Organizátoři se nyní za potíže omluvili, prohřešky jsou podle nich ale spíše výjimkou.

Diváci v respirátorech na MFF Karlovy Vary
Diváci v respirátorech na MFF Karlovy Vary
Foto: Film Servis Festival Karlovy Vary

Slavnostní zahájení letošního ročníku Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech provázela zvýšená hygienická opatření v souvislosti s nařízeními ministerstva zdravotnictví kvůli pandemii koronaviru COVID-19. I tak ale hned v prvních hodinách došlo k mnoha porušením opatření, festival se za ně nyní omluvil.

Ochrana dýchacích cest je povinná i v sálech

„Jsme si vědomi, že během slavnostního zahájení MFF Karlovy Vary došlo bohužel z části k nedodržení nařízení ministerstva zdravotnictví o povinném zakrytí dýchacích cest respirátory nebo nanorouškami.“ uvedli organizátoři festivalu ve své tiskové zprávě.

Organizátoři ve zprávě také informovali, že ve spolupráci s odborníky a Krajskou hygienickou stanicí Karlovy Vary připravili rozsáhlý systém opatření jejichž součástí byla i informační kampaň týkající se podmínek vstupů na festivalová představení.

I přes to, že organizátoři před příjezdem hostů a návštěvníků a také před zahajovacím večerem upozorňovali, že používání nanoroušek či respirátorů je povinné, mnoho z hostů tato nařízení ignorovalo. Podle organizátorů je ale dodržování těchto podmínek hlavně na každém jednotlivém hostovi či návštěvníkovi.

Opatření jsou podle organizátorů až na výjimky dodržována

Pořadatelé festivalu také upozornili na průběžně prováděné kontroly dodržování opatření. Ty jsou podle fotodokumentace až na drobné výjimky respektována.

Historie karlovarského filmového festivalu sahá až do roku 1946. Každoroční přehlídka více jak stovky filmů patří nejen mezi tuzemskými diváky mezi vyvrcholení filmového roku. Hlavním ústředím festivalu je Hotel Thermal v centru Karlových Varů. Mezi hosty každoročně nechybí věhlasní světoví herci jako například Johnny Depp, Uma Thurman, Jeremy Renner, Jean Reno, Mel Gibson a mnoho dalších.


Štítky: Karlovy Vary, Filmy, COVID
Autor: Martin Bárta, Zdroj: KVIFF


  Diskuze (0 příspěvků)


Témata
EnergoZrouti.cz - zprávy, které hýbou světem