mubu.cz
Můj profil        Vyhledávání
HLAVNÍ STRÁNKAZPRÁVYKULTURAZVÍŘATA

Fandíte autobusové dopravě? Pak nesmíte o víkendu chybět v Praze na dni otevřených dveří DPP

Autor: Markéta Bártová
TwitterFacebook
20. 9. 2021, 06:00
Markéta Bártová

Všichni, kdo jste fanoušky nejen současné techniky městské hromadné dopravy se můžete těšit na sobotu 25. září 2021, kdy DPP (Dopravní podnik hl. m. Prahy) pořádá Den otevřených dveří areálu na Klíčově. Spousta zábavy pro malé i velké nadšence v podobě různých soutěží či workshopů.

Den otevřených dveří DPP
Den otevřených dveří DPP
Foto: Dopravní podnik hlavního města Prahy

Vyrazte navštívit garáže na Klíčově, kde na vás 25. září 2021 (10:00 – 17:00 hodin) čeká spousta zábavy. Můžete se těšit na prohlídku celého areálu, samozřejmě s ukázkou vozového parku a také bohatého doprovodného programu.

Přehlídka současné techniky, ale i historických vozidel

Bohatý program nabízí kromě prohlídky současné techniky také prohlídku historických vozidel, která jistě patří mezi ty nejpopulárnější.

Dále vám program nabídne nahlédnutí do zázemí provozovny, ukázku vnitropodnikové dopravy a také pracovních vozidel či představení informačních systémů.

Zábava pro ty nejmenší návštěvníky

Rozhodně se nemusíte bát vzít s sebou i ty nejmenší, protože na ně čeká spousta her a soutěží. Nudit se určitě nebudou, kromě soutěží se mohou těšit i na hry s animátory a nebude tu chybět oblíbené malování na obličej. Pro ty větší tu bude i fotokoutek nebo kreativní workshop. 

Děti si také mohou užít jízdy na šlapacích motorkách či si připomenout pravidla silničního provozu na dopravním hřišti s elektrickými vozítky.

Další akce v okolí

Současně s Dnem otevřených dveří na Klíčově probíhá i Den PID (Pražská integrovaná doprava) v Letňanech. Zde se můžete těšit na velkou přehlídku historických i moderních autobusů, nostalgické jízdy historickými autobusy, které vás zavezou na turisticky zajímavá místa v okolí Letňan.

Jízdou historickými autobusy tak můžete zavítat na krásná místa jako je například hvězdárna Ďáblice, Chvalský zámek či Oblastní muzeum Praha – východ v Brandýse nad Labem.

Den otevřených dveří DPP na Klíčově a Den PID propojí nízkopodlažní autobusy, které budou jezdit v intervalu 10 minut a pojedou polookružní jízdu v trase Letňany – Klíčov – Letňany. Poslední odjezd spoje z garáží Klíčov bude v 17:15 hodin.

Protiepidemická opatření

Bohužel, žijeme v době koronavirové a ani Den otevřených dveří není výjimkou. Proto nezapomeňte na jejich dodržování, jinak by vám nebyl umožněn vstup do areálu.

Více informací naleznete na webových stránkách DPP – Dopravního podniku hlavního města Prahy.


Štítky: Autobusy, DPP, Den otevřených dveří
Autor: Markéta Bártová, Zdroj: DPP, PID


  Diskuze (0 příspěvků)


Témata
EnergoZrouti.cz - zprávy, které hýbou světem