mubu.cz
Můj profil        Vyhledávání
HLAVNÍ STRÁNKAZPRÁVYKULTURAZVÍŘATA

Říjen v českých kinech: Pohádky, Karel Gott i kultovní Halloween

Autor: Amaya Fonseca Sardá
TwitterFacebook
1. 10. 2021, 18:35
Amaya Fonseca Sardá

Říjen je tady a spolu s ním také sychravé počasí, které mnohé z nás vyžene z přírody, parků a ulic do tepla kinosálů. Vybrali jsme pro vás několik zajímavých filmových premiér, na které si v průběhu října můžete zajít do kina.

Dlouho očekávaný film - Karel
Dlouho očekávaný film - Karel

S návštěvou kin to v posledních dvou letech není zrovna lehké. V průběhu loňského roku nepříjemným a výrazným způsobem zasáhla do provozu nejen českých kin pandemie onemocnění COVID-19, respektive související opatření. Naštěstí jsme se postupem času dočkali jistých rozvolnění a v současné době již můžete za určitých podmínek navštěvovat kina prakticky bez jakéhokoliv omezení. 

Česká kina nabídnou v říjnu pro každého něco

V průběhu října si v českých kinech opravdu přijdou na své milovníci všech možných žánrů, dětskými filmy počínaje a slavnými hororovými sériemi konče. Premiéry se v českých kinech v měsíci říjnu dočká celá řada tuzemských i zahraničních snímků, my vám v našem dnešním článku ve stručnosti představíme ty nejzajímavější a nejlákavější tituly.

Unikátní dokumentární film Pompeje

Během prvního zářijového týdne se návštěvníci českých kin mohou těšit na premiéru snímku Pompeje – město hříchu. Film z režisérské dílny Pappiho Corsicata vypráví o pradávné a velmi málo známé historii města Pompeje. To bylo totiž kdysi kromě jiného také dějištěm řady skandálů, obscénností a divokých příběhů, o kterých se mlčí.

„Myši patří do nebe“ pro malé diváky

Zejména mladší diváci se od 7. října mohou těšit na český animovaný film Myši patří do nebe. Ve filmu se setkáváme s myškou Šupito, která se ráda chlubí tím, jak je odvážná, neohrožená a jak se ničeho nebojí. Šupito chce být jako její tatínek, který se dokázal postavit děsivému lišákovi Tlamounovi. Jak dopadne její odvážný liščí plán?

Božský Karel zanedlouho v kinech

V první polovině října se své kinopremiéry dočká také český dokumentární snímek Karel režisérky Olgy Malířové Špátové. Celovečerní intimní dokument citlivým způsobem nahlíží do soukromí milovaného českého slavíka i jeho rodiny a servíruje divákům citlivě připravený koktejl emocí a unikátních vzpomínek.

Romantická komedie a Vica Kerekes

O české filmy nebude v říjnu v našich kinech rozhodně nouze. Těšit se totiž můžeme také na romantickou komedii Láska na špičkách, která vypráví příběh bývalé primabaleríny Terezy (Vica Kerekes), která po přestěhování s manželem a malou dcerkou na opuštěný mlýn začíná žít nový život plný nečekaných zvratů a událostí.

Akční film z rodiny Marvel

Milovníci filmů z marvelovského univerza se zase mohou od 14. října těšit na snímek Venom 2: Carnage přichází. Ve filmu uvidíme Toma Hardyho, Michelle Williams nebo třeba Woodyho Harrelsona a těšit se můžeme na pořádnou dávku akce, napětí, ale také propracovaný příběh.

Kultovní sci-fi Duna

Letošní říjen bude v českých kinech přát i žánru sci-fi. Od 21. 10. si budeme moci zajít na nové filmové zpracování kultovního románu Franka Herberta Duna. V hlavních rolích snímu z dílny Denise Villeneuve se představí Timothée Chalamet, Rebecca Ferguson nebo třeba Josh Brolin.

Pro ty, co se rádi bojí

Milovníci hororů se zase přesně deset dní před svátkem všech svatých mohou těšit na snímek Halloween zabíjí. V hlavní roli Laurie Strode se již tradičně objeví královna křiku Jamie Lee Curtis. Podaří se tentokrát konečně zlomit prokletí a navždy zničit zákeřného zabijáka Michaela Meyerse? 

A na konec něco veselého

Abychom náš výběr říjnových kinopremiér nekončili hororem, pozveme vás v jeho závěru na dětský dobrodružný animák Rozbitý robot Ron. Od 21. října si můžete do českých kin zajít na příběh dvanáctiletého Barneyho a jeho robotického kamaráda Rona. Oba hrdinové snímku mají své zvláštnosti, a postupem času přicházejí na to, o čem je skutečné přátelství.

Věříme, že si z nabídky filmových premiér pro říjen určitě vyberete. Do komentářů nám můžete sdělit, na jaký film jste se rozhodli nakonec zajít.


Štítky: Kino, Kultura, Karel Gott
Autor: Amaya Fonseca Sardá, Zdroj: kinobox.cz, csfd.cz


  Diskuze (0 příspěvků)


Témata
EnergoZrouti.cz - zprávy, které hýbou světem