mubu.cz
Můj profil        Vyhledávání
HLAVNÍ STRÁNKAZPRÁVYKULTURAZVÍŘATA

Pro balík na nádraží? Česká pošta chystá nové výdejní boxy

Autor: Martin Bárta
TwitterFacebook
6. 9. 2021, 19:51
Martin Bárta

Stále oblíbenější boxy na výdej balíkových zásilek připravuje pořídit i Česká pošta. Ta by s nimi chtěla v kooperaci se Správou železnic vybavit téměř stopadesát nádražních budov. Vyzvednutí balíků tak bude pro zákazníky ještě o něco pohodlnější.

Vozidla u depa České pošty
Vozidla u depa České pošty
Foto: Martin Bárta

Česká pošta chystá pro své zákazníky novou možnost vyzvednutí zásilek. Ty si totiž už brzy budou moci lidé vyzvednout mimo stále se rozšiřující sítě výdejen – tedy takzvaných Balíkoven přímo na nádražích. Pošta totiž společně se Správou železnic vybrala dodavatele nových výdejních boxů.

Moderní způsob doručení ušetří i náklady na zaměstnance

Nové boxy, které by se měly objevit na 144 nádražích po celém Česku budou moci zákazníci najít i přímo v prostorech České pošty, kde jich bude připraveno dalších 120.

Zákazníci si tak budou moci vyzvednout zásilku i bez toho, aby pošta měla na daném místě zaměstnance. Výhodou boxů pro výdej balíků je zároveň možnost vyzvednout zásilku kdykoliv – pro Českou poštu to samozřejmě bude znamenat jednak implementaci moderního doručování, ale jednak i úsporu personálních kapacit, které jsou v současné době nedostatečné.

„Rozšiřujeme možnosti, jak dostat balíky přímo k našim zákazníkům. Kromě nejvíce využívaného Balíku Do ruky a stále rostoucí Balíkovny nově nabízíme možnosti převzít si zásilku tam, kde se lidé nejčastěji pohybují. Prostě podle svých potřeb přijdete k chytrému výdejnímu boxu, zadáte kód a ze schránky si vyzvednete svoji objednávku,“ říká generální ředitel České pošty Roman Knap.

Výdejní automaty jsou stále oblíbenější

Automaty na výdej zásilek se po Česku rozšiřují stále rychleji. Jednu z největších sítí už v současnosti buduje Zásilkovna, která je silným konkurentem České pošty na balíkovém trhu. Ta má v současnosti už přes 1 100 výdejních boxů po celé republice a dalších rychle přibývají nejen ve městech, ale i na menších vesnicích – právě na tato místa totiž Zásilkovna spoléhá.

Svou síť výdejních boxů ale budují i samotné e-shopy, mezi nimiž třeba jednička tuzemské e-commerce Alza.cz. Ta už jich po celé zemi má také několik stovek a nově do nich umožňuje ukládat zboží i dalším e-shopům.


Štítky: Česká pošta, Balíky, Výdejní místa
Autor: Martin Bárta, Zdroj: Česká pošta


  Diskuze (0 příspěvků)


Témata
EnergoZrouti.cz - zprávy, které hýbou světem