mubu.cz
Můj profil        Vyhledávání
HLAVNÍ STRÁNKAZPRÁVYKULTURAZVÍŘATA

Pracujete z domova? Poradíme vám, jak si i v malém bytě zařídit příjemnou kancelář

Autor: Alžběta Komrsková
TwitterFacebook
21. 10. 2021, 13:27
Alžběta Komrsková

Práce z domova se pro mnoho lidí stala synonymem posledních dvou let pandemie. A jelikož pro mnoho z nás zůstává každodenní realitou, máme pro vás několik tipů, jak vytvořit pracovní prostor i v opravdu malém bytě.

Domácí kancelář
Domácí kancelář
Foto: Collov Home Design / Unsplash

Jestli měly poslední dva roky pandemie na nějakou oblast našeho života opravdu zásadní vliv, je to rozhodně hromadný přechod na home office, čili práci z domova. Přestože už se spoustu z nás vrátilo zpět do kanceláří, částečná home office se stává čím dál častějším benefitem, kteří zaměstnavatelé nabízejí svým potenciálním zaměstnancům. Bohužel ne každý má doma místnost vyhrazenou práci, a tak často končíme u kuchyňského či jídelního stolu. Avšak i v případě, že bydlíte v opravdu maličkém bytě, si můžete vytvořit ideální pracovní prostor. Poradíme vám, jak na to.

Už jste slyšeli o „cloffice“?

Pravděpodobně ne. V našich končinách se zatím žádný zajímavý český novotvar neuchytil, v anglicky mluvících zemí bychom se s ním v posledních letech setkali opravdu často. A co to ta cloffice vlastně je? Jedná se o slovo vzniklé spojením closet a office, tedy skříň a kancelář. Z toho je zřejmé, o co vlastně jde – jedná se o pracovní prostor umístěný ve skříni, respektive ve výklenku po vestavěné skříni.

Možná to může znít komicky, ale pro řadu lidí cloffice představuje způsob, jak si v malém bytě vytvořit pracovní kout. Místo polic na oblečení se v cloffice nachází pracovní deska a odkládací poličky na šanony a další kancelářské vybavení.

A jaká je hlavní výhoda tohoto zvláštního designového výstřelku? Především fakt, že na konci pracovního dne své pracovní místo jednoduše zavřete a skryjete tak svou provizorní kancelář před zraky návštěvy, spolubydlícího či partnera.

Využijte police

Pokud se vám nechce trávit pracovní den ve skříni, nejspíš pro vás bude vhodnější oddělit váš pracovní kout od zbytku místnosti knihovnou či policemi. Nejen, že získáte potřebné soukromí na soustředěnou práci, ale také vám přibude spousta úložného prostoru na knihy, šanony a další důležité kancelářské vybavení. Zároveň na rozdíl od příček a podobných řešení police propouští světlo, což se hodí zejména v případě, že máte v místnosti málo přirozeného světla z oken.

Vzhůru do oblak

Patrová postel není jen pro malé děti – může být skvělým způsobem, jak vytvořit místo na pracovní kout. V nabídce téměř všech obchodů s nábytkem narazíte na zvýšenou manželskou postel, pod kterou lze umístit pracovní stůl a police. Vždy samozřejmě berte v potaz výšku stropů ve vašem bytě; pokud jsou opravdu nízké, toto řešení pro vás asi příliš vhodné nebude.

Skládací stůl jako nejjednodušší řešení

Pokud hledáte řešení, které je nejen prostorově úsporné, ale i levné, vsaďte na skládací stůl. Jeho výhoda spočívá především v tom, že ho rozložíte jen v okamžiku, kdy potřebujete pracovat. Po práci ho zase složíte a v malém bytě je opět dostatek místa. A v případě, že patříte ke kutilům, si ho můžete zkusit vyrobit sami. Nejen, že na internetu naleznete spoustu návodů, ale také vám stačí jen základní vybavení – deska, panty, nohy a vrtačka s vruty.

Uspořádejte kabely

Ať už jste se rozhodli pro cloffice, stůl pod postelí či ten skládací, vždy dbejte na uklizený pracovní prostor – na malém prostoru není pro nepořádek místo. Jedním z efektivních způsobu, jak si udržet čistý pracovní stůl, je vhodné uspořádání kabelů, ať už se jedná o nabíječky či kabely od světel a tak podobně. Na internetu je dnes k sehnání nepřeberné množství klipů a organizérů, díky kterým budete mít kabely vždy přehledně uspořádané.

Nezapomeňte na vhodnou židli

Home office nás často láká k tomu, abychom pracovali z postele či si k pracovnímu stolu brali kuchyňskou židli. To se však může z dlouhodobého hlediska vymstít zejména bolavými zády a krční páteří. Nezapomeňte tedy na pořízení kvalitní ergonomické židle, díky které vydržíte pracovat z domu i po delší dobu.

 

 


Štítky: Práce z domova, Kancelář, Home office
Autor: Alžběta Komrsková, Zdroj: thespruce.com


  Diskuze (0 příspěvků)


Témata
EnergoZrouti.cz - zprávy, které hýbou světem