mubu.cz
Můj profil        Vyhledávání
HLAVNÍ STRÁNKAZPRÁVYKULTURAZVÍŘATA

Podle britského ministra obrany se teroristé snaží infiltrovat do evakuačních letů z Afghánistánu

Autor: Martin Bárta
TwitterFacebook
23. 8. 2021, 17:12
Martin Bárta

Britský ministr obrany se obává infiltrace extrémistů, kteří chtějí páchat teroristické útoky ve Velké Británii přímo do evakuačních letů z Afghánistánu.

Britští policisté při hlídce
Britští policisté při hlídce
Foto: Ethan Wilkinson / Unsplash

Evakuační lety, které v současnosti mnoho zemí včetně Velké Británie organizuje na pomoc úředníkům ambasád a jejich rodinám, ale i státním příslušníkům jednotlivých zemích v Afghánistánu, by podle britského ministra obrany mohly být zneužity k infiltraci teroristů.

Osoby prověřují tajné služby, ne vždy ale musejí být úspěšné

Podle ministra Jamese Heappeyho se extrémisté snaží zneužít situace a propašovat se mezi lidmi evakuovanými z Afghánistánu pro převzetí vlády v zemi Tálibánem. Převzetí moci, které bylo na většině míst bez jakékoliv reakce armády proběhlo v zemi už v polovině srpna.

Jak uvedl Heappey pro rozhlasovou stanici BBC Radio 4: „Byli bychom rádi, kdybychom mohli otevřít brány a pustit lidi dovnitř ještě rychlejším proudem, v současné době ale existují lidé, se i přes zákaz snaží dostat na paluby britských letadel“.

I přes snahy přísně kontrolovat osoby, které se dostávají na území jednotlivých států tajnými službami je možné, že se v chaosu, který často kolem evakuací probíhá dostanou na palubu letadel a potažmo pak i do jednotlivých zemí lidé, kteří se chystají páchat teroristické útoky.

„Islámský stát představuje skutečnou hrozbu a já myslím že naši vojáci vědí, že existuje skutečná hrozba sebevražedných atentátníků nebo jiných druhů hrozeb“ dodal pro rádio BBC Heappey.


Štítky: Tálibán, Afghánistán, Velká Británie
Autor: Martin Bárta, Zdroj: RED


  Diskuze (0 příspěvků)


Témata
EnergoZrouti.cz - zprávy, které hýbou světem