mubu.cz
Můj profil        Vyhledávání
HLAVNÍ STRÁNKAZPRÁVYKULTURAZVÍŘATA

Noc pro netopýry slaví letos 25 let. Proleťte se společně s nimi na akcích ve vašem okolí

Autor: Markéta Bártová
TwitterFacebook
23. 8. 2021, 16:58
Markéta Bártová

Oslavte pětadvacátý ročník Mezinárodní noci pro netopýry, který proběhne v České republice na několika desítkách míst. Pokud vás fascinují tito drobní savci a chtěli byste se o nich dozvědět více informací, navštivte některou z akcí ve vašem okolí.

Netopýr na stromě
Netopýr na stromě
Foto: Cindy Parks /Pixabay

Právě letos slavíme již 25. ročník Mezinárodní noci pro netopýry. Noc krásných drobných tvorovů, kteří fascinují nejen děti. Neváhejte a zpestřete si konec prázdnin výletem za netopýry a poznejte jak netopýři žijí.

Koukejte nad sebe, ale i tam, kde by vás to nenapadlo

Mnoho druhů netopýrů najdete žít v blízkosti člověka, avšak o nich často lidé nemají ani tušení. Letní kolonie netopýrů obývají místa, která jsou vyhřátá sluncem, tudíž jej naleznete na půdách či různých škvírách. Rádi se i ubytují ve spárách či dutinách v podstřeší jak panelových tak i cihlových domů.

„Soužití s netopýry pod jednou střechou je často bezproblémové a případné potíže lze většinou řešit ke spokojenosti lidí i zvířat. Mezinárodní noc pro netopýry přispívá k rozšiřování povědomí široké veřejnosti o životě těchto pozoruhodných savců,“ říká Daniel Horáček z České společnosti pro ochranu netopýrů (ČESON), koordinátor akce v ČR.

Na řadě míst se tak můžete těšit na bohatý program s přednáškami, dílničkami pro děti i přírodovědnými stezkami. Na některých exkurzích se budete moci setkat s ochočenými hendikepovanými netopýry.

„Věříme, že tyto zážitky pomohou lidem získat k netopýrům bližší vztah. Netopýři žijící v lidských sídlech jsou značně zranitelní a jejich ochranu lze nejlépe zajistit prostřednictvím spolupráce veřejnosti s odborníky,“ doplňuje Petra Schnitzerová z ČESON.

Můžete zkombinovat příjemné s užitečným a udělat tak radost sobě i dětem. Tyto nevšední zážitky totiž stojí za to! Každý tvor, byť může někdy působit strašidelně, si zaslouží naší ochranu.


Štítky: Netopýr, Příroda, Zvířata
Autor: Markéta Bártová, Zdroj: Agentura ochrany přírody a krajiny České republiky


  Diskuze (0 příspěvků)


Témata
EnergoZrouti.cz - zprávy, které hýbou světem