mubu.cz
Můj profil        Vyhledávání
HLAVNÍ STRÁNKAZPRÁVYKULTURAZVÍŘATA

Nízkonákladové cestování v době covidu – kam se vydat v září levně a bezpečně?

Autor: Alžběta Komrsková
TwitterFacebook
8. 9. 2021, 06:00
Alžběta Komrsková

Projděte si s námi mapu covid semaforu a najděte bezpečnou destinaci pro svůj víkendový výlet za pár stovek.

Cestování v době koronavirové
Cestování v době koronavirové
Foto: Stuart Bailey / Pixabay

Prázdniny sice skončily, pokud ale nepatříte mezi školou povinné či si jako vysokoškoláci užíváte o měsíc delší volno, je ten pravý čas na cestování po evropských metropolích. Počasí se stále podobá více létu než podzimu, davy turistů pomalu mizí a vy tak máte všechny památky jen pro sebe. Jelikož však žijeme v době covidové, je třeba brát v potaz i nejrůznější omezení. Pojďme se tedy společně podívat na seznam destinací, které nejenže jsou zařazeny na seznam oranžových a zelených zemí v rámci covidového semaforu, ale kam také právě teď seženete opravdu levné letenky v rozmezí 600 až 1000 Kč.

Země s nízkým rizikem nákazy

Zelené barvy bychom právě teď hledali na mapě covidového semaforu opravdu poskrovnu – touto barvou právě svítí pouze Polsko, Slovensko, Maďarsko a Bosna a Hercegovina. Pokud chcete vyrazit z Prahy, v současné době seženete levné letenky především do Krakova, Varšavy a Budapešti. Ačkoliv je většina z nich v dojezdové vzdálenosti autem, letenky nízkonákladových leteckých společností se vám vyplatí nejen svou nízkou cenou, ale také značně kratší dobou cestování tam a zpět.

A jakou z těchto destinací vybrat? Tyto tři města možná patří v rámci Evropy mezi opomíjenější, ale rozhodně stojí za návštěvu. Zatímco Budapešť a Krakov nabízí nepřeberné množství památek, Varšava, která byla za druhé světové války téměř kompletně zničena, je na památky možná o něco chudší. To však neznamená, že by byla méně zajímavá! Pokud dáte tomuto městu, které povstalo z popela, přece jen šanci, navštívit můžete například barokní Palác Krasinských, Královský zámek či Muzeum varšavského povstání. Menší množství památek má minimálně jednu výhodu – vše si stihnete projít a prohlédnou i během dvoudenního výletu.

Země se středním rizikem nákazy

Když se přesuneme do kategorie oranžových zemí, výběr se nám značně rozšiřuje. Mezi země se středním rizikem v současné době patří mimo jiné Italie, Finsko, Chorvatsko a Lotyšsko. Nejvíce destinací, kam se dostanete za pár stovek korun, nabízí Itálie. Zde můžete levně navštívit například známá historická města jako Řím, Pisu či Boloňu, kde na vás i v průběhu září čeká teplé, slunečné počasí a řada památek a muzeí. V Římě rozhodně stojí za návštěvu Vatikán, Koloseum nebo například Forum Romanum. Na své si přijdou i milovníci úzkých kamenných uliček a malebných restauracích s výbornou pizzou.

Pokud byste se naopak chtěli po létě trochu zchladit, zkuste vyrazit na sever. Z Prahy se opravdu levně dostanete letecky například do lotyšské Rigy, která je největším městem Pobaltí. Nejedná se o nijak frekventovanou turistickou destinaci, a tak se nemusíte bát dlouhých front ani předražených hotelů. Obdivovat zde můžete typickou severskou architekturu s ruskými vlivy. Za návštěvu stojí například Radniční náměstí, Rižský zámek či byzantský chrám Kristova zrození. 

A pokud by se vám přece jen zachtělo pochytat ještě trochu slunečních paprsků, můžete se letecky vydat i do typicky letní destinace, chorvatského Zadaru. Na koupání už to možná v září úplně nebude, ale zato si dosyta užijete dobrého jídla, příjemných procházek a především řady památek bez davů turistů. V Zadaru naleznete například antické fórum a spoustu románských a renesančních staveb.

 


Štítky: Cestování, Letenky, Covid
Autor: Alžběta Komrsková, Zdroj: Akční letenky, MZCR


  Diskuze (0 příspěvků)


Témata
EnergoZrouti.cz - zprávy, které hýbou světem