mubu.cz
Můj profil        Vyhledávání
HLAVNÍ STRÁNKAZPRÁVYKULTURAZVÍŘATA

Nenechte přírodu hnít pod odpadky a přijďte pomoci s úklidem

Autor: Markéta Bártová
TwitterFacebook
30. 8. 2021, 16:37
Markéta Bártová

Na sobotu 18. září 2021 připadá hlavní podzimní termín pro úklidové akce a to u příležitosti celosvětové akce World Cleanup Day. Letošní rok je už čtvrtým ročníkem této obrovské dobrovolnické akce. Koordinátoři ze spolku Ukliďme Česko vyzývají veřejnost k aktivnímu zapojení do úklidu.

Odpad v přírodě
Odpad v přírodě
Foto: Admiral_Lebioda /Pixabay

I na letošní rok připadá celosvětová akce World Cleanup Day, tudíž ani Česko není výjimkou a budou zde probíhat dobrovolnické úklidy. 18. září se jedná o hlavní podzimní úklidový den, do kterého se může zapojit úplně každý.

50 miliónů dobrovolníků a 280 tisíc tun odpadů

Do celosvětového úklidu, který probíhá od roku 2018, se do dobrovolnických úklidů zapojilo celkem 50 miliónů dobrovolníků ze 180 zemí světa. Díky všem dobrovolníkům se podařilo odstranit neuvěřitelných 280 tisíc tun odpadů.

Letos v České republice proběhlo již na 1800 dobrovolných úklidů, do kterých se zapojilo přes 40 tisíc dobrovolníků. Stovky z nich také pomáhaly během července s úklidem nepořádku z rozhlehlých polí v okolí obce Hrušky, Moravská Nová Ves a Mikulčice, kde za sebou zanechalo spoušť tornádo.

„Věříme, že situace dovolí uspořádat podzimní úklidové akce již v klasickém formátu, kdy se dobrovolníci budou moci setkávat a uklízet společně. V minulém roce a letošní jaro úklidy probíhaly převážně formou zřizování tzv. pytlomatů a dobrovolníci tak uklízeli jednotlivě, či v rodinných týmech. Pro účastníky máme opět připravenou foto a video soutěž“, sdělil za organizátory Miroslav Kubásek.

Přidat se může do celosvětového úklidu bez obav každý. Ruku k dílu můžete přidat bez žádných velkých příprav, prostě jen stačí přijít a pomoci. Veškeré informace o akci a cokoliv dalšího, co byste potřebovali vědět najdete na webových stránkách Ukliďme Česko.

Pokud je akce mimo vaše časové možnosti, není nic lehčího než pomoci přírodě i během procházek ve vašem okolí. Určitě během procházky narazíte na odpad, kterého i díky koronakrizi je všude víc než dost. Protože každý sebraný kousek odpadu se počítá!


Štítky: Úklid, Odpad, Koronavirus
Autor: Markéta Bártová, Zdroj: Ukliďme Česko


  Diskuze (0 příspěvků)


Témata
EnergoZrouti.cz - zprávy, které hýbou světem