mubu.cz
Můj profil        Vyhledávání
HLAVNÍ STRÁNKAZPRÁVYKULTURAZVÍŘATA

Majitelé nových škodovek si nově mohou nechat doručovat balíky až do kufru auta

Autor: Martin Bárta
TwitterFacebook
26. 8. 2021, 18:46
Martin Bárta

Škoda Auto spouští ve spolupráci s Alza.cz, Zásilkovnou a start-upem DoDo novou službu doručení zboží do zavazadelníku svých vozů. Služba bude dostupná pro vozidla vyrobená po lednu 2019. Nutná je jen aplikace Škoda a povolené vzdálené odemčení vozu.

Doručení zásilky do kufru vozu Škoda
Doručení zásilky do kufru vozu Škoda
Foto: Škoda Auto

Až do kufru své škodovky si nově budou moci nechat zákazníci Alzy, Zásilkovny nebo start-upu DoDo doručit balíky s objednaným zboží. Mladoboleslavská automobilka už dříve s Alzou a dalšími projekt testovala v uzavřeném provozu. Nyní se ale pilotní provoz rozšiřuje i mezi veřejnost, která jej nejdříve bude moci využít v Praze a okolí.

Pro balík už nebudete muset na výdejnu, prostě ho najdete v kufru auta

Doručení do kufru vozidla bude dostupné pro všechny nové automobily od Škody Auto vyrobené po lednu 2019, které zároveň mají aktivní balíček Care Connect: Vzdálený přístup. Výjimku ale bude na startu projektu tvořit model ENYAQ iV, Kamiq a Scala. I ty se ale doručování do zavazadlového prostoru vozu později dočkají.

Díky nové službě bude možné pro širokou skupinu zákazníků dodávat zboží i v době, kdy nemají čas si jej vyzvednout na výdejnách či nechat doručit jinými způsoby. Inovativní metoda doručení by tak měla eliminovat riziko, že se zákazník a kurýr časově minou. Pro zákazníky to tak přinese větší spolehlivost při doručení zásilek a pro obchody větší šanci doručení takzvaně na „první dobrou“.

„Díky řešení Přístup do vozu zajistí vůz ŠKODA svému majiteli kvalitní službu i ve chvíli, kdy je pouze zaparkovaný a za normálních okolností by svému majiteli neposkytl žádnou přidanou užitkovou hodnotu. Touto službou rozšiřujeme naši řadu řešení v oblasti mobility a zákazníkům nabízíme časovou úsporu, pohodlí a v mnoha ohledech jim usnadníme každodenní život. Umožníme jim například využít dodání zásilek ve chvíli, kdy pracují, čímž odpadá čas, který by jinak strávili čekáním na kurýra. Přístup k požadovaným údajům o vozidle má pouze kurýr zvolené doručovací služby a dodání zásilky navíc probíhá bezkontaktně, což je v dnešních dnech bezpochyby nespornou výhodou.“ uvedl člen představenstva Škoda Auto pro prodej a marketing Martin Jahn.

Opravdové simply clever od Škody

Nová služba tak významně rozšíří služby, technologie a vychytávky vozidel, které jsou u automobilky známé pod pojmem simply clever. Ty mají zákazníkům zpříjemnit cestování, ale i usnadnit život. Mimo škrabky ve víku palivové nádrže tak nyní dostanou zákazníci i opravdu silnou službu, která je může motivovat ke koupi vozidla.

V rámci služby bude prostřednictvím Škody Auto zobrazena kurýrům poloha zaparkovaného vozidla a také možnost odemknutí zavazadelníku a umístění nakoupeného zboží do jeho prostoru. Kurýr ale bude moci otevřít vozidlo jen ve vybraný čas, kdy bude smluveno dodání zásilky. Zákazníci se tak nemusejí obávat zneužití služby.

Aby mohl zákazník nyní službu využít, musí se vozidlo nacházet v Praze a blízkém okolí. Nutná je také registrace ve ŠKODA Connect a aktivní funkce „Přístup do vozu“, tu je možné aktivovat pouze u dealerů značky, díky čemuž se předchází zneužití. Partneři totiž vždy ověří totožnost majitele vozidla pro povolení této funkce. Objednávku s doručením je možné vytvořit jak na Alza.cz, tak si nechat i doručit objednávku ze Zásilkovny či DoDo. Počet partnerů, kteří budou doručení do vozů Škoda nabízet by měl ale podle očekávání automobilky rychle růst.


Štítky: Škoda Auto, Alza, Zásilkovna
Autor: Martin Bárta, Zdroj: Škoda Auto


  Diskuze (0 příspěvků)


Témata
EnergoZrouti.cz - zprávy, které hýbou světem