mubu.cz
Můj profil        Vyhledávání
HLAVNÍ STRÁNKAZPRÁVYKULTURAZVÍŘATA

Listopad v českých kinech: Vánoce, Štěpán Kozub i návrat krotitelů duchů

Autor: Amaya Fonseca Sardá
TwitterFacebook
7. 11. 2021, 08:05
Amaya Fonseca Sardá

Se začátkem předposledního měsíce v roce přichází i spoustu filmových novinek. Na jaké filmy se v tuzemských kinech můžete těšit a co rozhodně neminout?

Kino
Kino
Foto: Pavel Danilyuk / Pexels

Horory, vánoční tematika, Štěpán Kozub i staronová Saxana

Ani v listopadu nás nemine přísun filmových premiér v českých kinech. Jak bývá v listopadu zvykem, můžeme se již nyní těšit na vánoční tematiku. Na své si přijdou také milovníci českých pohádek, ale i komedií, dramat, či akčních sci-fi filmů. Do kin míří například české drama Hrana zlomu se Štěpánem Kozubem, marvelovský snímek Eternals, obnovená premiéra kultovní české Dívky na koštěti, ale třeba také dramatický thriller s názvem Klan Gucci. Na které další premiéry se můžete v listopadu těšit v českých kinech? 

Hrana zlomu se Štěpánem Kozubem

Na jaře loňského roku raketově stoupla popularita ostravského Divadla Mír a jeho improvizačního živého vysílání, kde si pozornost i oblibu diváků získal mladý herec Štěpán Kozub. Rychle se ukázalo, že Kozub je renesančním talentovaným člověkem, jehož schopnosti se zdaleka neomezují jen na komediální žánr. Od 4. listopadu se v českých kinech můžete těšit na český thriller Drama zlomu, kde Kozub exceluje ve složitě propleteném dramatickém příběhu dvou nefučních rodin, propojených dramatickými okolnostmi, které je ženou až na zmíněnou hranu zlomu.

Eternals s marvelovskými hrdiny

Fanoušci příběhů z marvelovského univerza budou v listopadu jistě potěšeni premiérou snímku Eternals. V této novince se divákům představí zcela nové sestava marvelovských superhrdinů, kteří v rámci boje proti nejstaršímu nepříteli lidstva – zákeřným Deviantům – musí vystoupit ze stínu, a nasadit všechny své síly, aby lidstvo zachránili. V hlavních rolích se objeví například Gemma Chan, Richard Madden, Kumail Nanjiani nebo třeba Lia McHugh. Na snímek Eternals se můžete těšit od 4. listopadu.

Přání Ježíškovi vás naladí na Vánoce

V listopadu se již řada z nás začíná těšit na Vánoce. Právě na toto období vás naladí nový český film s názvem Přání Ježíškovi, ve kterém uvidíte například Richarda Krajča, Jaroslava Duška, Evu Holubovou nebo Jiřího Langmajera. Jako v každém správném vánočním snímku nechybí ani v Přání Ježíškovi správně namíchaný mix romantiky, zábavy, sentimentu i poučení. Odpočiňte si u příběhu zdánlivé nesourodé skupinky lidí, kteří zkrátka jen před Vánoci hledají své štěstí. Český snímek Přání Ježíškovi dorazí do českých kin 11. listopadu.

Dokument Budiž voda nutí k zamyšlení

V listopadu zamíří do kin také tuzemský sběrný dokument s názvem Budiž voda. Režisér Karel Žalud v něm mapuje příběh českého vynálezu jménem S.A.W.E.R. (Solar-Air-Water-Earth-Resource) – společného projektu zapálených a nadaných vědců, kteří se rozhodli přivést na svět vynález, schopný získávat vodu ze vzduchu. Dokument Budiž voda Karla Žaluda bude mít v českých kinech premiéru 11. listopadu.

Dívka na koštěti aneb obnovená premiéra legendární české pohádky

Od 18. listopadu si můžete zajít do kina také na obnovenou premiéru legendární Dívky na koštěti z režisérské dílny Václava Vorlíčka. Příběh o zmatené, ale dobrosrdečné a naivní mladičké čarodějce Saxaně si získává srdce malých i velkých diváků již od sedmdesátých let, a nyní si tento populární český film můžete opět vychutnat nikoliv jen na obrazovce televizoru, ale přímo na velkém plátně ve vašem oblíbeném kině.

Krotitelé duchů oživují populární filmovou sérii

Kdo by neznal legendární filmovou sérii Krotitelé duchů? Pokud se i vy řadíte mezi fanoušky těchto zábavných duchařských příběhů, určitě byste si měli v listopadu zajít do kina na novinku s názvem Krotitelé duchů: Odkaz. Do režisérského křesla usedl Jason Reitman, aby natočil příběh dvojnásobné matky, která po přestěhování na maloměsto objevuje své spojení s původními krotiteli duchů. Snímek Krotitelé duchů: Odkaz se bude v českých kinech promítat v týdnu od 18. listopadu.

Klan Gucci

Svět vysoké módy a velkých peněz je plný dramat, touhy po moci a bohatství, a někdy také boje o život. Dramatický thriller Klan Gucci režiséra Ridleyho Scotta je natočený na motivy skutečné události, a vypráví příběh Patrizie Reggiani, manželky Maurizia Gucciho, která se snaží vynalézt plán na vraždu svého vlastního muže. Na drama podle skutečných událostí Klan Gucii si můžete zajít v týdnu od 25. listopadu.


Štítky: Filmy, Kino, Kultura
Autor: Amaya Fonseca Sardá, Zdroj: Kinobox.cz. IMDb.com, CSFD.cz


  Diskuze (0 příspěvků)


TémataEnergoZrouti.cz - zprávy, které hýbou světem