mubu.cz
Můj profil        Vyhledávání
HLAVNÍ STRÁNKAZPRÁVYKULTURAZVÍŘATA

Klienti i zaměstnanci v sociálních službách se ode dneška musí opět povinně testovat

Autor: Markéta Bártová
TwitterFacebook
1. 9. 2021, 15:23
Markéta Bártová

Po jednání v pondělí 30. srpna 2021 bylo vládou Andreje Babiše odsouhlaseno testování na přítomnost koronaviru SARS-CoV-2 v sociálních službách, jenž je další z mimořádných opatření Ministerstva zdravotnictví. Nejen zaměstnanci, ale i klienti se tak musí od 1. září nechat pravidelně testovat každých sedm dní.

Lůžko v sociálním zařízení
Lůžko v sociálním zařízení
Foto: Andrzej Rembowski /Pixabay

Blíží se podzim a společně s ním i další opatření ohledně koronaviru. Od 1. září totiž opět platí testování každých sedm dní pro zaměstnance a klienty v sociálních službách.

Testovat se nemusí očkovaní a ti, co prodělali nemoc covid-19

Pro všechny, kteří jsou plně očkování či prodělali nemoc covid-19 v posledních 180 dnech nebo se prokáží vlastním platným výsledkem PCR testu, se opakovaně testovat nemusí. Dále se testování nevztahuje na klienty v terminálním stádiu nemoci v hospicích. Testování zaměstnanců se vztahuje na všechny, až na zmíněné výjimky uvedené výše. Jedná se o všechny zaměstnance, kteří přicházejí do styku s klienty či uživateli sociálních služeb. Pokud v zařízení budou další osoby, které budou vykonávat činnost ve prospěch poskytovatele na základě jiného než s ním uzavřeného pracovněprávního vztahu či dobrovolníci, musí se také testovat na přítomnost koronaviru SARS-CoV-2. Pravidelné testování co sedm dní se tak týká například lůžkových zařízení pro osoby se zdravotním postižením, domovů pro seniory, odlehčovacích pobytových služeb či týdenních stacionářů.


Štítky: Covid, Koronavirus, Testování
Autor: Markéta Bártová, Zdroj: Ministerstvo zdravotnictví České republiky


  Diskuze (0 příspěvků)


Témata
EnergoZrouti.cz - zprávy, které hýbou světem