mubu.cz
Můj profil        Vyhledávání
HLAVNÍ STRÁNKAZPRÁVYKULTURAZVÍŘATA

Cestovat zadarmo už nebude tak snadné, Ústí nad Labem si posvítí na černé pasažéry

Autor: Martin Bárta
TwitterFacebook
19. 10. 2021, 16:47
Martin Bárta

Přísnější kontroly cestujících ve vozidlech i na zastávkách MHD by měl od příštího týdne zavést Dopravní podnik v Ústí nad Labem. Právě místní městské části totiž došla trpělivost s lidmi nedodržující přepravní podmínky.

Autobus dopravního podniku v Ústí nad Labem
Autobus dopravního podniku v Ústí nad Labem

Městskou hromadnou dopravu v Ústí nad Labem čeká už od příštího týdne novinka. Cestující se tak začnou ve stále větší míře setkávat s kontrolami dodržování pořádku a pravidel cestování v městské hromadné dopravě. Dopravní podnik společně s městskou policií, ale i asistenty prevence kriminality chystají „útok“ na vandaly a černé pasažéry.

Radnice dostává stížnosti na problémy v MHD každý den

Podle starostky městské části Neštěmice si ve stále větší míře obyvatelé z Mojžíře, Neštěmic nebo Krásného Března stěžují na situaci, která je k vidění v městské hromadné dopravě každý den. Radnice tak každý den dostává stížnosti a žádosti o pomoc a zlepšení této situace.

K té by tak nyní měl přispět i nový způsob kontroly, kterým budou revizoři, městská policie ale i již zmiňovaní asistenti prevence kriminality překvapovat cestující ve stále větší míře.

„Lidé z Mojžíře, Neštěmic a Krásného Března jsou ze současné situace zoufalí, denně se obrací na naši radnici se stížnostmi a žádostmi o pomoc.  Jsem ráda, že se nám s panem primátorem podařilo najít během pár týdnů řešení. Tam, kde prevence nestačí, musí nastoupit represe. Kontroly jsou jasným vzkazem, že pro černé pasažéry a vandaly není v ústecké MHD místo,“ řekla iniciátorka opatření, starostka Neštěmic Yveta Tomková.

Nový způsob kontrol zajistí lepší komfort pro slušné cestující

Na území celého města a to jak ve vozech městské hromadné dopravy, tak i přímo na zastávkách bude působit více týmů, které budou dodržování pravidel MHD kontrolovat.

V praxi by tak měl být na zastávce nástup do vozidla možný pouze předními dveřmi. U těch pracovníci provedou rychlou kontrolu jízdních dokladů. Ve větší míře se tak bude dohlížet i na to, aby si cestující jízdenku koupili či si ji řádně označili. Stejná kontrola pak bude zajištěna i na následující zastávce tak, aby byla kontrola co nejefektivnější.

„Se zaměstnanci přepravní kontroly se cestující v MHD Ústí nad Labem setkávají dlouhodobě, převážné v roli revizorů. Od nově vytvořených týmů očekáváme především zajišťování pořádku, čistoty a bezpečnosti ve vozech MHD, související s dodržováním přepravního řádu, a tím i zlepšení komfortu pro všechny cestující,“ sdělil předseda představenstva Dopravního podniku města Ústí nad Labem Martin Prachař.


Štítky: Ústí nad Labem, Městská hromadná doprava, Autobusy
Autor: Martin Bárta, Zdroj: RED, MM UnL


  Diskuze (0 příspěvků)


Témata
EnergoZrouti.cz - zprávy, které hýbou světem