mubu.cz
Můj profil        Vyhledávání
HLAVNÍ STRÁNKAZPRÁVYKULTURAZVÍŘATA

Česko žije knihami aneb jaké knižní veletrhy navštívit během podzimu

Autor: Alžběta Komrsková
TwitterFacebook
14. 9. 2021, 11:43
Alžběta Komrsková

Prázdniny sice skončily, ale milovníci knih zoufat nemusí. S nastávajícím podzimem totiž již tradičně přichází i řada knižních festivalů a veletrhů.

Kniha
Kniha
Foto: Pexels

Češi jsou odnepaměti národem knihomolů a vášnivých čtenářů. To dokazuje nejen závratné množství vydávaných knih – průměrně kolem šestnácti tisíc titulů ročně – ale také řada knižních veletrhů, festivalů a jiných knižních akcí. Pojďme se tedy společně podívat, jaké významné knižní události nás čekají na podzim 2021.

CONiáš – 18.9. 2021, Praha

Pokud jste fanoušky žánru fantastiky, rozhodně si nenechejte ujít patnáctý ročník festivalu Coniáš pořádaný Městskou knihovnou v Praze s tématem „Jste tu?“. Letos se koná hned na třech různých lokacích (Ústřední knihovna, DOK16 a M­ariánské náměstí) a pokud se z různých důvodů nemůžete dostavit osobně, užijete si ho i online. Těšit se můžete na řadu známých jmen rybníčku české fantastiky, jako je například Michaela Merglová, Pavel Bareš či Jan Kotouč. Kromě besed se spisovateli vás čeká také řada workshopů a deskových her. Vstupné 80 Kč, pro čtenáře knihovny zdarma.

Svět knihy – 23.-26.9.2021, Praha

Přestože se Svět knihy tradičně koná na jaře, letos byl kvůli koronavirovým opatřením přesunut na podzim. Pražské holešovické výstaviště letos přivítá jako čestného hosta Francii mottem „Můj domov je v jazyce“. Návštěvníci se mohou těšit na řadu autogramiád, workshopů a besed s nakladateli i autory jak tuzemskými, tak zahraničními. Potkat zde můžete například anglického literáta Davida Mitchella a představitelku současné africké literatury Chimamandu Ngozi Adichieovou. Vstup dospělý jednodenní 140 Kč.

HumbookFest – 2.10.2021, Praha

Hned začátkem října se především mladí čtenáři mohou těšit na knižní festival Young Adult literatury s názvem HumbookFest. Na rozdíl od minulého roku, kdy byl vysílán pouze online, festival proběhne již tradičně v kongresovém centru a hosté se mohou těšit nejen na české autory, ale také zahraniční hosty – zatím svou účast potvrdila německá spisovatelka Lin Rina, autorka bestselleru Kroniky prachu. Těšit se můžete také na řadu soutěží, workshopů a přednášek. Vstupné základní 649 Kč.

Book!Con vol. 2 – 15.10.2021, Havířov

Pokud to máte do Prahy daleko, můžete zavítat například na knižní festival pořádaný v Moravskoslezském kraji. Jedná se o akci zaměřenou především na žánr fantastiky. Pořadatelem je Městská knihovna Havířov a těšit se můžete například na Kateřinu Šardickou, Petru Slovákovou a Pavla Bareše. Vstupné zdarma.

Knižní veletrh Havlíčkův Brod – 15.-16.10.2021, Havlíčkův Brod

V případě, že spíše než fantastiku a literaturu pro mládež oceníte mainstreamovou beletrii, ve stejném datu můžete navštívit dvoudenní knižní veletrh v Havlíčkově Brodě pořádaný nakladatelstvím Hejkal. Akce s mottem „Země skrytých úsměvů“ přivítá řadu známých jmen, mezi které patří například spisovatel Michal Viewegh, překladatel Martin Hilský a spisovatelka Alena Mornštajnová. Kromě toho se bude část doprovodného programu věnovat tématu Karel Havlíček Borovský a svoboda slova ve 21. století. Dvoudenní vstupné 60 Kč.

Festival dětského čtenářství – 3.-5.11.2021

V listopadu nás čeká zejména již 18. ročník veletrhu knížek pro malé čtenáře konající se v Liberci. Tématem letošního ročníku je „Básnička – příběh ve zkratce“. Probíhat bude nejen v Lidových sadech, ale také v Krajské vědecké knihovně a Oblastní galerii. Mezi spisovateli, kteří budou na festivalu besedovat, najdete například Ester Starou, Václava Dvořáka, Ivonu Březinovou či Báru Dočekalovou. Svou účast na veletrhu přislíbilo i nakladatelství Gra­da.


Štítky: Knihy, Veletrh, 2021
Autor: Alžběta Komrsková, Zdroj: RED


  Diskuze (0 příspěvků)


Témata
EnergoZrouti.cz - zprávy, které hýbou světem