mubu.cz
Můj profil        Vyhledávání
HLAVNÍ STRÁNKAZPRÁVYKULTURAZVÍŘATA

I Brno nabízí široké možnosti pro vaše výlety a procházky, jen metrem se tu nesvezete

Autor: Alžběta Komrsková
TwitterFacebook
26. 9. 2021, 09:01
Alžběta Komrsková

Patříte k milovníkům výletů a procházek, ale už vám dochází inspirace, kam se vydat? Pokud bydlíte v Brně a okolí, máme pro vás tipy na pět skvělých podzimních výletů.

Chrám Tří Grácií
Chrám Tří Grácií
Foto: Drahunkas / Pixabay

Když se řekne výlet v okolí Brna, většina z nás si převážně vybaví Pálavu, Mikulov či Moravský kras. Pokud však máte tyto populární turistické cíle ze svého seznamu výletů již odškrtnuté, zkuste zamířit na místa, která sice nejsou tak známá, ale o to více klidu si na nich užijete.

Obora Holedná

Přestože obora Holedná v Brně se těší mezi místními velké oblibě, nemusíte se bát davů turistů. Obora se nachází v oblasti mezi sídlišti Jundrov, Bystrc a Kohoutovice. Ocení ji zejména děti, jelikož v oboře narazíte na divoké srny a muflony. Součástí je i menší oplocená obůrka s jezírky, u které mohou vaše ratolesti obdivovat divočáky. O těch se můžete více dozvědět i díky naučné stezce, která vede napříč celou oborou.

Rozhledna Kobylí

V našem dalším tipu vyrazíme od Brna kousek dál, a to na Břeclavsko, kde se na Kobylím vrchu nad obcí Kobylí tyčí atypická rozhledna. Ta se na rozdíl od rozhleden, které znáte z výletů, liší především tím, že se nevypíná hrdě k nebi, ale stáčí se do kruhu jako had. Přestože má díky neobvyklému tvaru výšku pouhých sedm a půl metru, nemusíte se bát, že přijdete o krásné výhledy. Z rozhledny uvidíte nejen okolní zvlněnou krajinou plnou vinic, ale také například Pálavské vrchy a při dobrém počasí dokonce Rakouské Alpy.

Arboretum Křtiny

Přestože většina z nás zná především arboretum Mendelovy univerzity v Brně, jen pár kilometrů od Brna se ve Křtinách nachází největší české arboretum o rozloze dvacet tři hektarů. Jednou z hlavních atrakcí arboreta Křtiny je takzvaný Strom přání, na který můžete pověsit cedulku se svým přáním. Pokud máte čas v sobotu 16. října, nenechte si ujít den otevřených dveří s komentovanou prohlídkou a opékáním buřtů. Vstupné je dobrovolné. A cestou zpátky do Brna se nezapomeňte stavit v samotných Křtinách, kde se nachází zámek a dechberoucí barokní kostel Jména Panny Marie, který postavil světoznámý architekt Santini.

Chrám tří Grácií

Na Pálavu se přece jen podíváme, tentokrát však vynecháme nejčastější cíl v rámci Lednicko-valtického areálu, tedy Lednický zámek a navštívíme Chrám tří Grácií. Ten leží na červené turistické trase, která spojuje Lednice s Valticemi. Jedná se o kolonádu v klasicistním stylu, kterou zdobí sousoší tří bohyní půvabu a krásy vytesané z jediného kusu kamene.

Turistická stezka Zouvalka k Hradu veveří

Pokud patříte k rodilým Brňákům, Brněnskou přehradu a hrad Veveří už jste někdy nejspíš navštívili. Stezka linoucí se podél řeky oblastí zvanou Zouvalka se však v posledních letech rapidně proměnila – prošla rekonstrukcí, která proměnila místy nebezpečnou pěšinu v širokou turistickou stezku opatřenou dřevěnými chodníčky se zábradlím, ze kterých se otevírají krásné výhledy do okolí. Dřevěná stezka končí u přírodního parku Kůlny, odkud se po asfaltce dostanete až do přístaviště. Celá trasa je díky rekonstrukci vhodná pro cyklisty či rodiče s kočárky.


Štítky: Brno, Výlet, Cestování
Autor: Alžběta Komrsková, Zdroj: kudyznudy.cz, arboretum-krtiny.cz


  Diskuze (0 příspěvků)


Témata
EnergoZrouti.cz - zprávy, které hýbou světem