mubu.cz
Můj profil        Vyhledávání
HLAVNÍ STRÁNKAZPRÁVYKULTURAZVÍŘATA

Britská IKEA bojuje s nedostatkem zásob. Může za to covid i brexit

Autor: Martin Bárta
TwitterFacebook
5. 9. 2021, 16:23
Martin Bárta

IKEA ve Velké Británii bojuje s nedostatkem řidičů náklaďáků. Kvůli němu chybí na pultech obchodů některé zboží. Na vině stojí brexit, ale i opatření kvůli koronaviru. Stejné potíže eviduje i tuzemské zastoupení společnosti.

Nábytkový gigant IKEA
Nábytkový gigant IKEA
Foto: Jueun Song / Unsplash

Až 10 % sortimentu britských prodejen globálního nábytkového řetězce IKEA je v současné době podle zdrojů BBC nedostupného. Problémy postihující nejen britský trh už delší dobu se ale ve Spojeném království ještě zhoršily, kvůli problémům dodavatelů s dodávkami některého zboží po vystoupení země z Evropské unie.

Chybí řidiči ze zahraničí

Podle společnosti je tak v současnosti nedostupných nebo těžce dostupných až 10 % sortimentu, což je asi 1 000 produktových řad. Mimo zmíněných potíží je ale podle švédského giganta na vině i nedostatek řidičů těžkých nákladních vozidel.

Mnoho přepravců totiž využívá síly pracovníků z celé Evropské unie. Kvůli nejistotě okolo brexitu se ale velké množství z dopravců rozhodlo působení ve Velké Británii omezit či ukončit. Místní dopravci pak mají kvůli brexitu nedostatek zaměstnanců, kteří zemi opustili. 

Problémy jsou tak v současnosti viditelné třeba v oddělení matrací, kterých je aktuálně ve všech ostrovních obchodech společnosti nedostatek. Firma ale doufá, že se situace během krátké doby zlepší a dodavatelé opět spustí výrobu naplno.

Potíže s dodávkami měla ale IKEA i v Česku, díky obrovské poptávce zákazníků o nákup on-line také nestíhala zboží dodávat. Ještě na začátku srpna tak firmě chybělo velké množství doplňků nebo třeba kuchyňské dřezy. Na zlepšení to ale zatím u některého sortimentu stále nevypadá.

 

Štítky: IKEA, COVID, Brexit
Autor: Martin Bárta, Zdroj: BBC


  Diskuze (0 příspěvků)


Témata
EnergoZrouti.cz - zprávy, které hýbou světem